KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9783027

nr 978 3027

Fritz von Dardel

(1817-1901), Sverige

Akvarell, Fritz von Dardel (1817-1901), signerad 1877, Båt med fästning i bakgrunden, 29x21

Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 31 augusti 2015
kl 18:58:00

15/8 19:10:20 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 31 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Fritz von Dardel

Läs mer om Fritz von Dardel